logo-samandehi

این خانه 25 متر است!

5 آبان 1400

 با توجه به اینکه قیمت خانه­‌ها توی مراکز شهر روزبه‌روز بیشتر میشه، برای اینکه بتونیم توی مرکز شهر زندگی کنیم باید به متراژهای پایین راضی بشیم و با طراحی هوشمندانه بتونیم از تمام فضا بهترین استفاده رو داشته باشیم. خانه­های کوچک توی مراکز شهر تمام کشورها دیده میشه و فقط مختص ایران نیست. اما دکوراسیون و استفاده بهینه از فضا چیزیِ که توی ایران کمتر دیده میشه. در مقاله قبل درباره نکاتی صحبت کردیم که بهترِ موقع انجام دکوراسیون داخلی خانه‌­های کوچک بهش دقت کنید. توی این مطلب قرارِ یک نمونه از دکوراسیون داخلی خانه­ای با متراژ 25 متر رو ببینیم. پس با ما همراه باشید.

فلفل نبین چه ریزه!
شاید در این خانه مجبور بشید تا قید مهمانی‌­های پرجمعیت رو بزنید و فقط بتونید چند نفر از دوست و آشنای نزدیک رو دعوت کنید اما جدای از اون، این خانه فسقلی یک سرپناه زیبا و جمع‌وجوری حساب میشه که نیاز دو نفر رو به‌راحتی برطرف می‌کنه. خانه­ای با متراژ 25 متر شاید خیلی کوچک باشه اما اگر از تمام فضا به‌درستی استفاده کنیم و جوری وسایل رو بچینیم که بابِ میلمان باشه، ممکنه حتی حاضر نشیم اون رو با یک خونه 100 متری عوض کنیم.

 همونطور که می­بینید توی این خانه برای بزرگ­تر دیده شدن فضا، از رنگ سفید استفاده‌شده. رنگ سفید بهترین گزینه برای خانه‌­های کوچک و فضاهای بسته به‌حساب میاد چون با انعکاس نور باعث میشه تا شما کوچک بودن فضا رو کمتر حس کنید. در این باره پیشنهاد می‌کنیم تا حتما مقاله «رنگ سفید در دکوراسیون» رو مطالعه کنید.

 یکی دیگه از کارهای هوشمندانه­‌ای که توی این خونه 25 متری انجام‌شده قابلیت جمع شدن تخت خواب هست. همونطوری که توی تصویر می­بینید یک فضای مخفی برای تخت خواب در نظر گرفته‌شده که هنگام استفاده میتونید پذیرایی رو به اتاق‌خواب تبدیل کنید. این فضای مخفی اصلاً مشخص نیست و در جای بسیار مناسبی قرارگرفته شده.

 استفاده از وسایل جمع‌وجور یکی دیگه از نکاتی­‌ست که توی خانه­‌های کوچک باید بهش توجه کنید و در انتخابش دقت به خرج بدید. توی این خونه 25 متری سعی شده تا از میز و صندلی کوچک استفاده بشه تا فضای زیادی رو اشغال نکنه. این میز و صندلی میتونست با مبلمان تخت شو و یا نشیمن باکس‌هایی که به‌عنوان میز و زیرپایی و... هم قابل‌استفاده هستند جایگزین بشه. اما این مسئله کاملاً به سلیقه شما بستگی داره چون بیشترین زمان رو شما در اون خانه سپری می­کنید.

نتیجه گیری
 استفاده هوشمندانه از فضا یک هنر به‌حساب میاد. اگر بدونید که چطور از تمام متراژ خونه استفاده کنید دیگه متراژ براتون اهمیتی نداره. اما اگر این هنر رو بلد نباشید، به‌راحتی تمام فضای یک‌خانه 200 متری رو هدر می­دید. دیدن نمونه­ خانه‌­های کوچک به شما کمک می­کنه تا از اونها ایده بگیرید و شاید مشابه اون رو در خانه خودتان اجرا کنید. این خانه 25 متری نمونه خیلی خوبی از یک‌خانه کوچک بود که به بهترین شکل از تمام فضاها استفاده کرده بودند. امیدواریم از دیدن این خانه نقلی لذت برده باشید.

 

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...