logo-samandehi

تاثیر رنگ های مختلف بر دکوراسیون داخلی

20 اردیبهشت 1400

                                                   

توی یک اتاق زرد احساس اضطراب می کنید؟ آیا رنگ آبی باعث آرامش شما میشه؟ مدت هاست که هنرمندان و طراحان داخلی معتقدند که رنگ میتونه به طور چشمگیری بر خلق و خو، احساسات و عواطف تأثیر بذاره. رنگ در زندگی واقعی ما وجود خارجی نداره. این تنها اثر امواج الکترو مغناطیسی ثبت شده به دست مغز و چشمان ماست که باعث تعریف ساختار رنگ و نام گذاری اونها شده.
رنگ یک ابزار ارتباطی قدرتمنده و میتونه برای نشون دادن عمل، تأثیر بر خلق و خو و حتی تأثیر بر واکنش های فیزیولوژیکی مورد استفاده قرار بگیره. بعضی از رنگ ها به افزایش فشار خون، افزایش متابولیسم و خستگی چشم مرتبطند. رنگ ها و احساسات ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. رنگ های گرم میتونند احساسات متفاوتی از رنگ های سرد و رنگ های روشن احساسات متفاوتی نسبت به رنگ های گرم ایجاد کنند. همه اینها به نحوه استفاده از تأثیرات روانشناختی رنگ بستگی داره.
قرمز، نارنجی و زرد همگی رنگ های گرم هستند. رنگ های گرم اغلب احساس خوشبختی، خوش بینی و انرژی را برمی انگیزند. با این حال، رنگ های زرد، قرمز و نارنجی هم میتونند جلب توجه و خطر رو نشان بدن یا شما رو وادار به اقدام کنند (به علائم توقف، هشدارهای خطر و نوار مانع فکر کنید). قرمز همچنین میتونه اشتهای فرد رو افزایش بده. به همین دلیل مهمه که در دکوراسیون خونه به انتخاب رنگ ها توجه ویژه ای داشته باشید. در این مقاله درباره تاثیر رنگ در احساسات و دکوراسیون بیشتر بخوانید.

                    

رنگهای سرد 
رنگ های سرد شامل سبز، آبی و بنفشه. رنگ های سرد معمولاً آرامبخش و تسکین دهنده هستند اما میتونن ناراحتی رو هم بیان کنند. از رنگ بنفش اغلب برای کمک به خلاقیت استفاده میشه زیرا ترکیبی از آبی (آرام) و قرمز (پررنگ) است. اگر در شرکتی میخواید سلامتی، زیبایی یا امنیت رو به نمایش بذارید، میتونید از این رنگ ها استفاده کنید.

                     

قرمز
رنگ قرمز احساس شور و نشاط در شما ایجاد میکنه. قرمز گرمترین و پویاترین رنگه و باعث ایجاد احساسات مختلف میشه. اغلب با شور و عشق و همچنین خشم و خطر همراهه. این میتونه ضربان قلب فرد رو افزایش بده و اون رو هیجان زده کنه. در رنگ درمانی، قرمز اغلب برای کمک به از بین بردن افکار منفی و آزاد سازی خشم استفاده میشه.

         

نارنجی
نارنجی احساس نشاط و شادی رو افزایش میده. مثل قرمز، توجه رو جلب میکنه و انرژی رو به تصویر میکشه اما میتونه جذاب و دوستانه باشه. همچنین تصور میشه که به تقویت سیستم ایمنی بدن و هضم غذا کمک میکنه.

           

رنگ زرد
رنگ زرد پر از انرژی و احساس شادیست. خوش بینی و طراوت جوانی رو منتقل میکنه. رنگ آفتاب، نشاط آور و روشن کنندست و اغلب با موفقیت و اعتماد به نفس همراهه. رنگ زرد باعث تحریک سمت چپ مغز میشه، که به تفکر روشن و تصمیم گیری سریع کمک میکنه.
در رنگ درمانی از رنگ زرد برای ایجاد احساسات نشاط آور استفاده میشه. مغز رو تحریک میکنه و میتوان هوشیارتر و با انرژی تر بود. رنگ زرد همچنین اعتماد به نفس ایجاد میکنه. با این حال برخی معتقدند که ممکنه احساس ترس و اضطراب هم ایجاد کنه.

          

سبز
رنگ سبز در تمام طبیعت یافت میشه و بیانگر تجدید حیات و زندگیه. سبز به عنوان یک رنگ با طراوت و صلح آمیز ارتباط قوی ایجاد میکنه. ضمن ایجاد احساس آرامش و امنیت، باعث برانگیخته شدن احساسات فراوانی میشه.
تصور میشه رنگ سبز برای قلب مفیده و همچنین کمک میکنه تا آهسته و عمیق نفس بکشید. با یادآوری طبیعت، احساس راحتی و آرامش ایجاد میکنه. با این حال ، شناخته شده است که سبزهای زیتونی افکار فساد و مرگ رو منتقل میکنند و استفاده زیاد از اونها ممکنه برای سلامت روانشناختی و عاطفی مضر باشند.

           

آبی
رنگ دریا و آسمان. آبی، بدون شک یکی از قوی ترین رنگ های طیف روانشناسی رنگ است. آبی احساسی آرام رو القا میکنه که باعث ایجاد صلح و آرامش میشه. این رنگ آرام بخش، نشان دهنده ی اعتماد به نفس، احساس وفاداری، صداقت و مسئولیته. از رنگ های با تناژ آبی اغلب برای کاهش استرس، افزایش آرامش استفاده میشه و ثابت شده که فشار خون رو کاهش میده. اگرچه رنگ آرامش بخشیه اما استفاده بیش از حد از رنگ باعث ایجاد احساس افسردگی میشه.

      

محصولات آذین پلی نور
محصولات نورانی آذین پلی نور قابل تغییر به 16 رنگ هستند و میتونید رنگ اونها رو با دکوراسیون خونه تنظیم کنید. محصولات شامل صندلی پایه استیل، میز سوارز، گلدان های نورانی طرح گل، صندلی افراجم، میز غذاخوری، میز کمر باریک مربع، میز سوارز مخروطی و ... هستند که میتونید لیست محصولات رو در سایت ببینید و برای تهیه با شماره درج شده تماس بگیرید. محصولات آذین پلی نور بیشتر مورد استفاده در مهمانی ها، جشن ها، مراسم های شادی، تولد، دورهمی و ... است. تمام محصولات از جنس پلی اتیلن مرغوب، ضد آب، مقاوم در برابر ضربه و دارای ریموت کنترل هستند. به طور نمونه چند مورد از محصولات رو در ادامه مشاهده کنید.

            

            

            

 

 

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...