logo-samandehi

چند نکته مهم که هنگام طراحی دفتر کار خانگی باید در نظر بگیرید

30 مرداد 1400

شیوع کرونا در دو سال گذشته باعث شد تا بسیاری از شرکت ها به فکر دور کار کردن کارمندان بیفتند. بعضی از شغل ها نیز همیشه دورکار هستند و برای اینکه بتوانند روی کارشان تمرکز کنند نیاز است تا یک فضایی را به صورت اختصاصی برای کار کردن در نظر بگیرند تا اتفاقات خانه باعث حواس پرتی آنها نشود. حتی کسانی که در خانه کار نمی کنند نیز بهتر است یک فضای کاری برای خود ایجاد کنند تا در صورت نیاز بتوانند برای مطالعه و انجام پروژه هایشان به آنجا پناه ببرند. در اینجا قرار است به چند نکته مهم درباره نحوه طراحی یک محیط برای ایجاد فضای کاری اشاره کنیم و چند ایده برای دکوراسیون ساده و در عین حال زیبا انتخاب کرده ایم که اجرای آن آسان و برای همه ممکن است.

         

فضا، فضا، فضا
اگر دورکار هستید حداقل 8 ساعت از روزتان را قرار است در آن فضا باشید و یا اگر قرار است برای بیزینس خودتان برنامه ریزی کنید نیاز به جایی دارید که هیچ چیزی تمرکزتان را بهم نزند. در هر صورت شما باید بهترین محل را برای ایجاد فضای کاری انتخاب کنید. فضایی که انتخاب می کنید بهتر است پنجره داشته باشد اما نگران نباشید، اگر این امکان وجود ندارد راه حل های دیگری نیز هست برای اینکه طبیعت را به خانه بیاورید. چند نمونه از فضاهای انتخابی برای دفترکار خانگی را در زیر مشاهده می کنید.

             

             

             

عملکرد و آسایش را قربانی زیبایی نکنید
هنگام انتخاب میز کار، قفسه ها، طراحی دیوار، صندلی و... باید ابتدا به کارکرد و عملکرد آنها توجه کنید. بعضی از المان ها زیبا هستند اما کاربردی برای شما ندارند. ممکن است انتخاب بسیار مناسبی برای دکوراسیون باشند اما برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند. بنابراین میز و صندلی ای را انتخاب کنید که هنگام استفاده از آن احساس راحتی کنید و دچار کمر درد، پا درد و … نشوید. دکوراسیون و طراحی دفترکار اهمیت دارد اما نه به اندازه راحتی و آسایش شما.

      

 روی صندلی ایده آل سرمایه گذاری کنید
شما تایم زیادی را قرار است بر روی صندلی خود بگذرانید بنابراین داشتن یک صندلی راحت و استاندارد از کارهای ضروری ای است که باید انجام دهید.

   

هر طرحی برای دیوار دفترکار مناسب نیست
برای دفترکار بهتر است یک رنگ ساده را انتخاب کنید زیرا دیوارهای طرح دار و شلوغ ممکن است حواس شما را پرت کند و بعد از مدتی دل شما را بزند.

           

به نور اجازه ورود بدهید
مطمئئن شوید که دفترکار شما به اندازه کافی نور دارد. مانیتور کامپوتر و یا لپ تاب خود را در محلی قرار دهید که نور مستقیم آفتاب به آن نتابد. برای اطمینان یک چراغ یا المان نورانی همچون «آباژور رومیزی بیضی»، «آباژور رومیزی مکعب» و یا «توپ نورانی» کنار خود بگذارید تا نور کم اتاق را با آن جبران کنید. این محصولاتی که نام برده شد به 16 رنگ مختلف رنگ عوض می کنند و ریتم تغییر نور آنها نیز تنظیم می شود.

          

گل و گلدان را فراموش نکنید
برای اینکه فضا برای شما خسته کننده نشود باید از المان های تزیینی و گل و گیاه استفاده کنید. ایجاد یک فضای کاری پویا نیازمند گیاهان خوشرنگ و زنده است. با توجه به نمونه های زیر میتوانید ایده های خود را درباره گل و گیاه اجرایی کنید. گلدان های نورانی نیز گزینه مناسبی برای دفتر کار خانگی هستند. این گلدان ها علاوه بر زیبایی و تنوع رنگی که دارند باعث می شوند تا گل و گیاه شما رشد بهتری داشته باشند. گلدان های غیرنورانی زیبایی نیز همچون «گلدان منشوری»، «گلدان ایتالیایی»، «گلدان کروی»، «گلدان مربع سینوسی» و «گلدان رومیزی» هستند که مناسب استفاده در دفترکار خانگی شما می باشند.

            

نتیجه گیری
دکوراسیون دفترکار خانگی باید کاملا بر اساس سلیقه شما باشد زیرا قرار است وقت زیادی را در آن صرف کنید. اگر یک طراحی هوشمندانه و خلاقانه داشته باشید، هر روز با انرژی بیشتری کار خود را آغاز می کنید. یکی از نکاتی که به آن اشاره شد انتخاب صندلی است. اگر تمام المان ها را با بهترین کیفیت و طراحی تهیه کنید اما صندلی خوبی نداشته باشید، یک روز کاری آنقدر شما را خسته می کند و دیر می گذرد که حد ندارد. با در نظر گرفتن نکات گفته شده میتوانید یک فضای کاری زیبا و خاص برای خود ایجاد کنید و از کار کردن لذت ببرید.

 

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...