logo-samandehi

چطور مبلمان را تمیز کنیم و معرفی چند مبلمان ضدآب

17 مرداد 1400

                        

 مبل‌های پارچه‌ای بسیار زیبا به نظر می‌رسند و می‌توانند فضای بسیار دنج برای رفع خستگی‌های ما باشند. اما تمیز کردن آن‌ها نیز یک کابوس بزرگ است. شاید شما هم با خانه‌هایی روبرو شده‌اید که همیشه روی مبل‌های خود لحاف‌های سفید قرار داده‌اند. در بسیاری از مواقع نیز به‌جای پاچه سفید یک روکش بر روی مبل می‌کشند تا مبادا کثیف شود. احتمال کثیف شدن مبلمان حتی برای آن‌هایی که خیلی از لوازم خانه‌شان مراقبت می‌کنند وجود دارد. در این مقاله سعی داریم به نحوه تمیز کردن مبلمان بدون آسیب رساندن به آن را اشاره‌ کنیم و سپس مبلمانی را معرفی کنیم که قابل شستشو و ضدآب است.

                

 باید عجله کنید!

در این موقعیت به‌هیچ‌عنوان نباید وقت را هدر بدهید. به‌محض اینکه بر روی مبل یا صندلی چیزی می‌ریزد باید بدون اتلاف وقت آن را تمیز کنید چون هرچه بیشتر بگذرد احتمال لک شدن مبلمان بالا می‌رود و ممکن است دیگر قابل تمیز کردن نباشد. پس عجله کنید تا جان مبلمانتان را نجات دهید.

                

 تگ‌ها خیلی از سؤالات شما را پاسخ می‌دهند

قبل از اینکه از هرگونه مواد شوینده و شیمیایی استفاده کنید ابتدا دستورالعمل تولیدکننده مبل را برای تمیز کردن و نگهداری چک کنید. این توصیه‌ها معمولاً بر روی تگ محصول نوشته‌شده است. استفاده از مواد شیمیایی نامناسب ممکن است پارچه مبل شما را از بین ببرد بنابراین اگر مبلمان شما جنس خاصی دارد باید طبق دستورالعمل جلو بروید.

              

 کدهای مربوط به شستشوی پارچه مبلمان را چک کنید

بر روی تگ بعضی از محصولات کدهایی نوشته‌شده است که هرکدام معنی خاصی دارند.

حرف (Water based cleaner) W: این حرف به این معنی است که باید مبلمان خود را با موادی تمیز کنید که بر پایه آب باشد. یکی از ترکیباتی که می‌توانید در خانه درست کنید و هیچ آسیبی به پارچه شما نمی‌زند ترکیب آب، سرکه و جوش‌شیرین است.

S/W ((Solvents and water-based cleaners: در صورت دیدن این کد می‌توانید هم از مواد شوینده و هم از ترکیبات بر پایه آب استفاده کنید.

حرف (Solvents) S : در صورت دیدن این کد شما مجازید تا پارچه مبلتان را با مواد شوینده تمیز کنید.  

                   

 قدم اول

گاهی اوقات کشیدن جاروبرقی جواب می‌دهد. قبل از اینکه هر کاری انجام دهید جاروبرقی را باقدرت مناسب بر روی محل بکشید. این کار باعث می‌شود تا مایعی که بر روی مبل ریخته است تا حدی به داخل جاروبرقی کشیده شود و کار شما را راحت می‌کند. البته اگر آن‌قدری دیر نکرده باشید تا مایع کاملاً جذب‌شده باشد.

                           

 قدم دوم

شاید هول کرده باشید و باعجله به سمت آشپزخانه بروید تا آن سیم ظرف‌شویی زمخت را بردارید و به جان مبل زبان‌بسته بیوفتید. اما با این کار ممکن است فاتحه مبلتان را برای همیشه بخوانید زیرا سیم ظرف‌شویی و یا هر شی‌ء زبر دیگری ممکن است به پارچه مبل شما آسیب بزند. برای تمیز کردن پارچه مبلمان ابتدا از مواد ضعیف‌تری همچون سرکه و یا جوش‌شیرین و پارچه‌ای که نرم است استفاده کنید. اگر جواب نداد سپس می‌توانید با توجه به راهنمای مبلمان و نوع پارچه از مواد شوینده دیگری استفاده کنید.

                 

 مبلمان‌های ضد آب

مبلمان‌های راحتی مزایای زیادی دارند و در محیط خانه بسیار دل‌نشین به نظر می‌رسند. شاید راحتی‌ای که بعضی مبلمان‌ها دارند را در تخت خواب نیز پیدا نکنید اما دردسر شستن آن‌ها نیز یک مسئله‌ای است که شاید آن‌ها را برای فضای بیرون، بالکن، حیاط و... نامناسب می‌کند.

                    

 مبلمان‌های ضدآب و ضدلک تولیدشده از پلی‌اتیلن مرغوب بهترین انتخاب و جایگزین برای فضاهای باز، باغ‌ها، حیاط، بالکن و... است. این مبلمان و صندلی‌ها توسط آذین پلی نور، اولین تولیدکننده المان‌های نورانی در خاورمیانه تولید می‌شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند. این محصولات علاوه بر ضدآب بودن خاصیت نورانی شدن نیز دارند و نور آن‌ها به 16 رنگ مختلف تغییر می‌کند و ریتم تغییر آن نیز قابل تنظیم است. این ویژگی مبلمان‌های نورانی باعث محبوبیت آن‌ها بین مصرف‌کنندگان شده است. درصورتی‌که این محصولات دچار لک شوند به‌راحتی با یک دستمال تمیز قابل پاک شدن هستند و نیازی به دستورالعمل‌های عجیب و مختلف برای شستشوی آن‌ها نیست. اگر از خاکی شدن و تغییر رنگ مبلمان‌های پارچه‌ای در فضای باز خسته شده‌اید بهتر است آن‌ها را با مبلمان‌های پلی‌اتیلن و نورانی عوض کنید زیرا شستشوی آسانی دارند و در شب جلوه ویژه‌ای از خود نشان می‌دهند. مبلمان‌های آذین پلی نور شامل «مبل تک نفره مربع»، «صندلی افراجم»، «مبل دو نفره و تک نفره هلال»، «مبل تک نفره کمر باریک»، «صندلی پایه استیل» و... هستند که میتوانید در سایت مشاهده کنید.

 

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...