logo-samandehi

چطور گوشه خالی اتاق را پر کنیم؟

16 مرداد 1400

امروزه متراژ خانه ها روز به روز کمتر می شود و استفاده بهینه از تمام فضاهای خانه اهمیت ویژه ای دارد. هر گوشه از خانه شما این پتانسیل را دارد که به روش زیبایی تزیین شود. گوشه های خالی معمولا کنار یک درب، پنجره و یا مبل دیده می شوند. اما صرف نظر از جایی که قرار دارند، تزیین و چیدمان آن به یک چالش تبدیل می شود که نیاز به خلاقیت دارد. در اینجا سعی داریم چند ایده جالب و کاربردی را برای گوشه های دیوار به شما پیشنهاد کنیم.

               

دیوار عکس
این ایده برای تمام دیوارهای خالی خانه مناسب است. شما می توانید سایز مناسبی از قاب عکس را انتخاب کنید و درست در گوشه دیوار آنها را نصب کنید. نحوه نصب قاب عکس ها تاثیر بسیاری بر روی زیبایی اتاق شما می گذارند.

                    

گیاه بزرگ
استفاده از گیاه باعث می شود تا حس تازگی و انرژی مثبت به اتاق شما القا شود. گوشه خالی اتاق دقیقا جای مناسبی برای قرار دادن یک گیاه بزرگ است تا همه چیز یکدفعه تغییر کند. علاوه بر اینکه یک گیاه مناسب را برای فضای خانه انتخاب می کنید، باید به گلدان آن نیز توجه داشته باشید. گلدان های نورانی آذین پلی نور می توانند زیبایی گیاه شما را دو چندان کنند. برای گیاهان بزرگ پیشنهاد ما به شما استفاده از «گلدان مکعب مستطیل»، «گلدان طرح گل»، «گلدان ایتالیایی بزرگ» و «گلدان سینوسی» است که میتوانید در سایت مشاهده کنید.

         

باکس قفسه ای یا طبقه های L شکل
طبقه های L شکل به راحتی در کنج اتاق جا می شوند و دکوراسیون شما را خاص تر می کنند. اگر به هر دلیلی از این نوع قفسه ها خوشتان نیامد میتوانید از باکس های قفسه ای معمولی استفاده کنید. بهتر است نصب آنها را به نحوی انجام دهید تا به درستی در کنج قرار بگیرد. باکس های قفسه نورانی قابلیت تغییر نور به 16 رنگ مختلف دارند و ریتم تغییر نور آنها نیز تنظیم می شود. این باکس های قفسه ای را میتوانید از آذین پلی نور، اولین و بزرگترین تولیدکننده محصولات نورانی در خاورمیانه تهیه کنید.

                

میز سه گوش
میزهای سه گوش دقیقا برای قرارگیری در گوشه اتاق طراحی شده اند که ظاهری زیبا و محصولی کاربردی هستند. یکی از کارهایی که میتوانید برای پر کردن کنج اتاق انجام دهید استفاده از میز سه گوش است.

      

پایه ی گلدان
گوشه اتاق محل مناسبی برای ایجاد یک باغچه کوچک است. چند استند و یا پایه تهیه کنید و گلدان های کوچک و بزرگ خود را روی آن بچینید. گدان هایی همچون «گلدان منشوری» بسیار مناسب این کار بوده و در صورت برخورد با زمین هیچ اتفاقی برایشان نمی افتد. علاوه بر گلدان منشوری، میتوانید از «گلدان ایتالیایی»، «گلدان 4 ضلعی هلما»، «گلدان لوزی» و «گلدان کروی» استفاده کنید زیرا سایز مناسبی دارند و بعضی از آنها نورانی هستند. رنگ نور گلدان های نورانی آذین پلی نور به 16 رنگ مختلف تغییر می کند و مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه دارند.

               

مبل تک نفره
مبل تک نفره نیز یکی از بهترین گزینه ها برای گوشه کنج اتاق است. «مبل تک نفره هلال»، «مبل تک نفره کمر باریک» و «صندلی افراجم» در دو رنگ و یک مدل نورانی انتخاب های فوق العاده برای کنج اتاق هستند زیرا قابلیت نورانی شدن دارند و یک نقطه کانونی در خانه ایجاد می کنند. برای زیباتر شدن دکوراسیون میتوانید در کنار آن از یک آباژور همچون «آباژور رومیزی بیضی» و «توپ نورانی» استفاده کنید و یا از گلدان هایی در سایز کوچک استفاده کنید.

                       

قفسه فلزی کتاب
اگر خلاقیت به خرج دهید انتخاب های زیادی در بازار وجود دارند که میتوانید از آنها در گوشه اتاق استفاده کنید. برای مثال قفسه های فلزی مشبک که شاید در گذشته از آنها استفاده می کردیم و به نظرمان قدیمی می آیند، اگر به درستی در گوشه اتاق قرار بگیرند جلوه بسیار زیبایی را ایجاد می کنند. علاوه بر آن قفسه های چوبی بسیاری نیز در بازار موجود هستند که میتوانید از آنها برای پر کردن گوشه اتاق استفاده کنید.

نتیجه گیری
سلیقه افراد با یکدیگر متفاوت است. بعضی ها دوست دارن خانه شان خلوت و بدون تجملات باشد و برخی دیگر دکوراسیون شلوغ را می پسندند. هر نوع سلیقه ای که داشته باشید باز هم دیدن گوشه های خالی اتاق اصلا ایده خوبی نیست و بهتر از برای آن یک کاری انجام دهید. در اینجا سعی شد تا چند ایده برای پر کردن گوشه های خالی اتاق به شما داده شد که امیدواریم کمکی به شما کرده باشد.

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...