چند ایده برای تزیین ستون وسط خانه

10 مرداد 1400

ستون ها بار خانه را به دوش می کشند و قابل حذف شدن نیستند. بنابراین باید به نحوی با آنها کنار بیاید تا به یک چیز اضافه در ذهن شما تبدیل نشود و بتوانید از آن به درستی استفاده کنید. بعضی از خانه ها و اتاق ها ستون هایی در وسط فضا دارند. گرچه اینها می توانند آزاردهنده باشند اما میتوانید با خلاقیت آنها را به بخشی از خانه تبدیل کنید. در اینجا سعی داریم چند ایده برای تزیین ستون های خانه به شما پیشنهاد کنیم.

                

به جای قایم کردن، برجسته اش کنید
به جای اینکه سعی کنید تا ستون وسط خانه را قایم کنید، بهتر است با استفاده از رنگ های برجسته آن را بیشتر به نمایش بگذارید. استفاده از رنگ روشن برای دیوار باعث می شود تا اتاق شما روشن تر و سرزنده تر به نظر برسد و رنگ های تیره می توانند جلوه های ظریف تری ایجاد کنند. روش دیگر استفاده از رنگ های روشن و چشمگیر مانند قرمز، آبی، سبز یا هر رنگی است که شاید از استفاده از آن برای رنگ آمیزی کل اتاق خود ترسیده اید. برای گرفتن ایده درباره انتخاب رنگ ستون به نمونه های زیر دقت کنید

ستون را به یک درخت سبز تبدیل کنید
ستون این امکان را به شما می دهد تا اینبار گل و گیاهان خود را به وسط خانه بیاورید. اضافه کردن گیاه میتواند گزینه بسیار خوبی برای ایجاد حس سرزندگی در خانه باشد. تحقیقات نشان می دهد که اضافه کردن گل و گیاه به خانه باعث می شود زمانی که در اتاق هستید بیشتر حس راحتی و شادابی داشته باشید. اگر در حال حاضر گلدان و گل و گیاه در خانه دارید، بهتر است تعدادی از آنها را به دور ستون انتقال دهید. نصب باکس قفسه ای نیز برای قرار دادن گل و گیاه مناسب است. میتوانید از باکس های قفسه ای نورانی و غیرنورانی آذین پلی نور برای قرار دادن گیاهان بر روی ستون استفاده کنید.

        

از آینه برای تزیین ستون استفاده کنید
یکی دیگر از ایده هایی که برای تزیین ستون میتوانید استفاده کنید نصب آینه است. با نصب آینه مزایای زیادی دریافت می کنید و ستون وسط خانه شما به یک المان زیبا و شیک تبدیل می شود. استفاده از آینه باعث می شود تا خانه بزرگتر دیده شود و از آنجایی که آینه نور را انعکاس می دهد، میتواند اتاق را روشن تر نشان دهد. یکی از دلایلی که در سازه های قدیمی و کاخ ها از تعداد زیادی آینه استفاده می کردند همین امر است.

     

لباس چوبی یا سنگی بر تن ستون بپوشانید
ستون جایی است که میتوانید هر بالایی که خواستید بر سر آن بیاورید. البته اگر بدون فکر هر بلایی سر آن آوردید به فکر زشت شدن آن هم باشید. تزیین ستون به کمک چوب، سنگ مرمر و... نیز میتواند یک انتخاب دیگر برای شما باشد که با توجه سلیقه باید آن را انتخاب کنید

                 

ستون را به دیوار متصل کنید
مطمئنن این مدل استفاده از ستون را بیشتر از روش های قبلی دیده اید. شما به کمک ستون میتوانید اتاق خانه را به دو قسمت تقسیم کنید. برای این کار میتوانید از قفسه استفاده کنید و یا تقسیم کننده های مخصوص برای این کار را خریداری کنید. استفاده از قفسه هم کاربردی تر است و هم جلوه زیباتری ایجاد می کند. بهتر است از گلدان های نورانی پلی اتیلن بر روی قفسه ها استفاده کنید زیرا رنگ نور آنها به 16 رنگ مختلف تغییر می کند و نور آن را میتوانید با توجه به سلیقه خودتان تنظیم کنید.

             

از دو رنگ برای رنگ آمیزی ستون استفاده کنید
با استفاده از دو رنگ میتوانید نتیجه بهتری بگیرید از رنگ آمیزی بگیرید. کمی از خلاقیت خود استفاده کنید و با استفاده از دو رنگ متفاوت، ستون وسط اتاق را رنگ کنید.

 

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...