logo-samandehi

چند ایده برای تزیین ستون وسط خانه

10 مرداد 1400

 ستون‌ها، بار خانه را به دوش می‌کشند و قابل‌حذف شدن نیستند. بنابراین باید به نحوی با آن‌ها کنار بیاید تا به یک‌چیز اضافه در ذهن شما تبدیل نشود و بتوانید از آن به‌درستی استفاده کنید. بعضی از خانه‌ها و اتاق‌ها ستون‌هایی در وسط فضا دارند. گرچه این‌ها می‌توانند آزاردهنده باشند اما می‌توانید با خلاقیت آن‌ها را به بخشی از خانه تبدیل کنید. در اینجا سعی داریم چند ایده برای تزیین ستون‌های خانه به شما پیشنهاد کنیم.

                

 به‌جای قایم کردن، برجسته‌اش کنید

به‌جای اینکه سعی کنید تا ستون وسط خانه را قایم کنید، بهتر است با استفاده از رنگ‌های برجسته آن را بیشتر به نمایش بگذارید. استفاده از رنگ روشن برای دیوار باعث می‌شود تا اتاق شما روشن‌تر و سرزنده‌تر به نظر برسد و رنگ‌های تیره می‌توانند جلوه‌های ظریف‌تری ایجاد کنند. روش دیگر استفاده از رنگ‌های روشن و چشمگیر مانند قرمز، آبی، سبز یا هر رنگی است که شاید از استفاده از آن برای رنگ‌آمیزی کل اتاق خود ترسیده‌اید. برای گرفتن ایده درباره انتخاب رنگ ستون به نمونه‌های زیر دقت کنید.

 ستون را به یک درخت سبز تبدیل کنید

ستون این امکان را به شما می‌دهد تا این بار گل و گیاهان خود را به وسط خانه بیاورید. اضافه کردن گیاه می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای ایجاد حس سرزندگی در خانه باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که اضافه کردن گل و گیاه به خانه باعث می‌شود زمانی که در اتاق هستید بیشتر حس راحتی و شادابی داشته باشید. اگر در حال حاضر گلدان و گل و گیاه در خانه ‌دارید، بهتر است تعدادی از آن‌ها را به دور ستون انتقال دهید. نصب باکس قفسه‌ای نیز برای قرار دادن گل و گیاه مناسب است. می‌توانید از باکس‌های قفسه‌ای نورانی و غیر نورانی آذین پلی نور برای قرار دادن گیاهان بر روی ستون استفاده کنید.

        

 از آینه برای تزیین ستون استفاده کنید

یکی دیگر از ایده‌هایی که برای تزیین ستون می‌توانید استفاده کنید نصب آینه است. با نصب آینه مزایای زیادی دریافت می‌کنید و ستون وسط خانه شما به یک المان زیبا و شیک تبدیل می‌شود. استفاده از آینه باعث می‌شود تا خانه بزرگ‌تر دیده شود و ازآنجایی‌که آینه نور را انعکاس می‌دهد، می‌تواند اتاق را روشن‌تر نشان دهد. یکی از دلایلی که در سازه‌های قدیمی و کاخ‌ها از تعداد زیادی آینه استفاده می‌کردند همین امر است.

     

 لباس چوبی یا سنگی بر تن ستون بپوشانید

ستون جایی است که می‌توانید هر بالایی که خواستید بر سر آن بیاورید. البته اگر بدون فکر هر بلایی سر آن آوردید به فکر زشت شدن آن‌هم باشید. تزیین ستون به کمک چوب، سنگ مرمر و... نیز می‌تواند یک انتخاب دیگر برای شما باشد که با توجه سلیقه باید آن را انتخاب کنید.

                 

 ستون را به دیوار متصل کنید

مطمئن این مدل استفاده از ستون را بیشتر از روش‌های قبلی دیده‌اید. شما به کمک ستون می‌توانید اتاق خانه را به دو قسمت تقسیم کنید. برای این کار می‌توانید از قفسه استفاده کنید و یا تقسیم‌کننده‌های مخصوص برای این کار را خریداری کنید. استفاده از قفسه هم کاربردی‌تر است و هم جلوه زیباتری ایجاد می‌کند. بهتر است از گلدان‌های نورانی پلی‌اتیلن بر روی قفسه‌ها استفاده کنید زیرا رنگ نور آن‌ها به 16 رنگ مختلف تغییر می‌کند و نور آن را می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان تنظیم کنید.

             

 از دورنگ برای رنگ‌آمیزی ستون استفاده کنید

با استفاده از دورنگ می‌توانید نتیجه بهتری بگیرید از رنگ‌آمیزی بگیرید. کمی از خلاقیت خود استفاده کنید و با استفاده از دورنگ متفاوت، ستون وسط اتاق را رنگ کنید.

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...