logo-samandehi

چند ایده برای انتخاب تابلو و دیوارکوب

8 مرداد 1400

                      

آثار هنری و تابلوها بدون اینکه از کلمه ها استفاده کنند حرف می زنند. تنها با نگاه کردن به سبک و تابلوی مورد علاقه یک نفر میتوانید حدس بزنید که چه شخصیتی دارد. برای مثال اگر تابلوهای ورزشی زیادی بر روی دیوارهای خانه اش آویزان است معلوم می شود که به ورزش علاقه دارد. یا اگر از عکس منظره های مختلف استفاده می کند، مشخص است که به طبیعت علاقه دارد. آیا خود فرد به شما گفت که به چه چیزی علاقه مند است؟ خیر، از تابلوهای خانه اش اینها را متوجه شدید. این قدرت پنهان تابلوها و آثار هنری است...
جدای از تشخیص سلیقه و علاقه افراد، آثار هنری و دیوارکوب ها نقش مهمی در دکوراسیون خانه دارند. آنها می توانند نقطه های کانونی در دکوراسیون خانه ایجاد کنند. منظور از نقطه کانونی، نقطه ای است که بعد از ورود به خانه نظر شما را به خود جلب می کند. دلیل دیگری که باید از تابلو و دیوارکوب در خانه استفاده کنید این است که با این کار میتوانید به دکوراسیون داخلی خسته کننده رنگ اضافه کنید. اهمیت ندارد که مبلمان های شما چقد شیک و مجلل هستند. تا وقتی که دیوارهای شما خالی باشند، دکوراسیون خانه خسته کننده به نظر می رسد. قبل از اینکه یک تابلو و یا دیوارکوب برای خانه تان بخرید لازم است ابتدا انواع آثار هنری را بشناسید و به برخی از نکات دقت کنید. در اینجا سعی داریم چند ایده جذاب برای انتخاب تابلو و دیوارکوب در خانه را به شما پیشنهاد دهیم.

                 

چطور یک تابلو یا دیوارکوب برای خانه انتخاب کنیم؟
انتخاب درست یک تابلو و یا دیوارکوب می تواند خانه شما را زنده کند و انتخاب نادرست آن نیز همه چیز را خراب می کند. سایز مناسب تابلو و دیوارکوب نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی دارد. اگر یک دیوار بزرگ سفید دارید، یک تابلو کوچک برای آن مناسب نیست. برعکس، یک تابلو یا دیوارکوب خیلی بزرگ هم باعث می شود تا تناسب بین المان های خانه بهم بریزد و این امر اصلا خوشایند نیست. همیشه قبل از خرید تابلو یا دیوارکوب برای اتاق های خانه، به اندازه آن توجه کنید. اگر درباره سایز آنها مطمئن نیستید، سعی کنید تا از تابلوهایی با سایزهای استاندارد استفاده کنید.

انواع سبک های هنری
وقتی صحبت از استفاده از آثار هنری در خانه می شود، علاوه بر زیبایی ظاهری باید به عملکر آن نیز دقت کنید. انتخاب تابلو و دیوارکوب برای هر اتاق متفاوت است. تابلویی که برای اتاق نشیمن انتخاب می کنید باید به فضا حس دنج بودن و مهمان پذیری بدهد. آثار هنری ای که در اتاق خواب استفاده می کنید باید انعکاس دهنده شخصیت و علایق شخصی شما باشد.
شما نمیتوانید هنرهای غیر رسمی را در اتاقی که از میهمانان رسمی خود پذیرایی می کنید به نمایش بگذارید و همچنین نباید آثار هنری رسمی را در سرویس بهداشتی خود قرار دهید. هر قسمت از خانه باید با دقت و عشق تزئین شود زیرا خانه شما فضای شخصی شماست که باید بازتاب دهنده سبک شما باشد.

                   

• هنر انتزاعی
بیش از 100 سال است که هنر انتزاعی وجود دارد. ممکن است از آن خوشتان بیاید، از آن متنفر باشید و یا وقت زیادی را صرف رمزگشایی از آنچه می خواهد به شما بگوید کنید. در اینجا چند نمونه از تابلو در سبک انتزاعی را مشاهده می کنید که می توانید از آنها برای دیوار خانه تان ایده بگیرید.

                       

• هنر مدرن
هنر مدرن را می توان در اواسط قرن هجدهم جستجو کرد که تغییرات و تحولات سریعی در فن آوری ، ساخت و حمل و نقل رخ داده است. هنر مدرن امروزه یکی از رایج ترین نوع هنرها در خانه هاست، زیرا بسیار جذاب است. این سبک از هنر امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است که اگر شما نیز به آن علاقه مند هستید میتوانید از تابلوهای متنوع در این سبک استفاده کنید.

               

• هنر پاپ
هنر پاپ از تصاویر رسانه های جمعی مانند ستارگان سینما، تبلیغات، اخبار، کتاب های طنز و فرهنگ عامه استفاده می کند. این هنر پس از جنگ جهانی اول ظهور کرد و مورد توجه بسیاری از افراد به خصوص جوانان و نوجوانان قرار گرفت. تابلوهایی که به سبک پاپ هستند بیشتر مناسب اتاق نشیمن، اتاق خواب و هر محیطی است که می خواهید دنج و خودمانی بنظر برسد.

                   

• هنر کوبیسم
کوبیسم جنبشی هنری بود که در اوایل قرن 20 ظهور کرد. این جنبش یکی از تأثیرگذارترین جنبش های هنری در همه زمان ها است و حتی امروزه نیز منبع الهام هنرمندان است. در شکل هنر کوبیسم، موضوع تصویر معمولاً قابل تشخیص است. کوبیسم از تکنیک های سنتی استفاده نمی کند و بر طراحی های دو بعدی تأکید دارد. نقاشی های کوبیسم تلاشی برای درک و اشاره به این واقعیت دارد که جهان آن چیزی که به نظر می رسد نیست. این واقعیت مشهود است که نقاشی های کوبیسم شامل یک شئ هستند که از زوایای مختلف نشان داده می شود.

             

• هنر معاصر
هنر مدرن بیشتر از یک سبک هنری، یک دوره زمانی است. آنچه باعث محبوبیت هنر معاصر می شود این است که هنگام جستجوی یک قطعه هنری برای خانه خود به احتمال زیاد چیزی مطابق میل خود پیدا می کنید. تنوعی که این شکل از هنر در بر می گیرد همان چیزی است که امروزه آن را به یک نوع هنری پرطرفدار برای خانه ها تبدیل کرده است.
آویختن یک قطعه هنر معاصر در اتاق نشیمن مطمئناً نقطه کانونی را ایجاد می کند. حتی اگر دکوراسیون فضای زندگی شما ساده باشد، یک قطعه هنری معاصر بر روی یک دیوار ساده می تواند سطح دکوراسیون خانه شما را بالا ببرد.

              

• هنر سورئالیسم
هنر سورئالیسم به اندازه دیگر هنرها رایج نیست اما هنوز هم در میان محبوب ترین انواع هنر است. به دلیل رنگ های جسورانه و به تصویر کشیدن تصاویر غیرواقعی به روشی سرگرم کننده، دیواری جذاب برای اتاق نشیمن ایجاد می کند.

          

چطور دیوار را با دیوارکوب تزیین کنیم؟

دیوارکوب سفالی
دیوارکوب های زیادی در بازار وجود دارند که یکی از رایج ترین آنها دیوارکوب سفالی است. این دیوارکوب های نقاشی شده، تنوع بالایی دارند و اگر کمی حوصله به خرج دهید، خودتان هم میتوانید ظرف های سفالی خام را از بازار تهیه کنید و روی آن را نقاشی کنید. یکی از معایب این دیوارکوب ها شکستنی بودن آنهاست و اگر درست نصب نشود احتمال دارد تا بر روی بیوفتد و بشکند. پیشنهاد می شود برای جلوگیری از این اتفاق آنها را بر روی باکس قفسه قرار دهید و یا از نصب صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

                           

دیوارکوب پلی اتیلن
دیوارکوب پلی اتیلن محصولی متفاوت و خاص است که مطمئنن نمونه آن را خیلی کم دیده اید. این محصول خاصیت نورانی شدن دارد و همین ویژگی آن را به محصولی متنفاوت تبدیل کرده است. رنگ نور دیوارکوب پلی اتیلن به 16 رنگ مختلف تغییر می کند و ریتم تغییر نور آن نیز به کمک ریموت کنترل قابل تنظیم است. این محصول از کیفیت بالایی برخوردار است و به راحتی بر روی دیوار نصب می شود. دیوارکوب پلی اتیلن به عنوان چراغ شب و آباژور نیز قابل استفاده است و در شب جلوه بسیار خاصی را ایجاد می کند. اگر به دنبال یک محصول متفاوت برای تزیین دیوار هستید، دیوارکوب پلی اتیلن بهترین انتخاب است که میتوانید به همراه دیوارکوب سفالی از آن استفاده کنید.

نتیجه گیری
دیوارهای خانه بسیار وسیع هستند و به اندازه کافی جا برای تزیین کردن و آویزان کردن تزیینات مختلف وجود دارد. برای مثال در یک خانه 50 متری حداقل می توانید از 3 تابلو با سبک های مختلف، دیوارکوب سفالی و دیوارکوب پلی اتیلن استفاده کنید. چیزی که اهمیت دارد نحوه چیدمان و تلفیق کردن چند المان با یکدیگر است. در این مقاله به سبک های مختلف آثار هنری پرداختیم و دو پیشنهاد برای استفاده از دیوارکوب دادیم که میتوانید با توجه به سلیقه و بودجه مورد نظر، هر کدام را انتخاب کنید.

 

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...