logo-samandehi

چطور بالکن را به فضایی دنج تبدیل کنیم؟

29 تیر 1400

داشتن یک فضای خصوصی در محیط بیرون یکی از آرزوهای آپارتمان نشین هاست. اگر یک بالکن دارید، پس به اندازه کافی خوش شانس هستید و می توانید خیلی خوب از آن فضا استفاده کنید. فرقی ندارد که بالکن تان چقدر کوچیک باشد، هر اندازه ای که هست پتانسیل های زیادی برای دکوراسیون دارد. موردی که باید بهش توجه کنید انتخاب المان های مورد نیاز برای بالکن است. متریالی که برای بالکن استفاده می کنید باید مقاوم و جمع و جور باشد تا جای کمتری را اشغال کند. توی این مقاله سعی داریم چند ایده خاص و متفاوت برای دکوراسیون بالکن بهتون پیشنهاد بدیم تا بتونید یک فضای خصوصی و شیک برای خودتون درست کنید.

               

یک نگاه به زمین بیندازید
قبل از اینکه اقدامی انجام دهید باید فضای بالکن را برای دکوراسیون و تغییر آماده کنید. مهمترین اقدام بعد از تمیزکاری، تغییر دادن کف بالکن است. کاشی یکی از بهترین انتخاب های شما برای بالکن است چون ضدآب بوده و مناسب فضای باز است. چند طرح سنتی و جذاب برای کف بالکن انتخاب کنید چون قرار است در آینده وقت زیادی را در آن سپری کنید. اگر کف بالکن را تغییر ندهید حتی بعد از انجام دکوراسیون انگار هیچ کاری نکرده اید. اهمیت این بخش را نادیده نگیرید و حتما اقدام به تغییر کف بالکن کنید.

               

اولین قدم؛ انتخاب میز و صندلی
مسلما فضای کوچک بالکن اجازه استفاده از مبلمان ها و صندلی های جاگیر را به ما نمی دهد. بنابراین باید در انتخاب صندلی و میز دقت داشته باشید تا فضای بیشتری را ذخیره کنید. یکی دیگر از نکته های مهم در انتخاب وسایل مورد استفاده در بالکن جنس آنهاست. از خریداری کردن وسایل چوبی برای بالکن خودداری کنید زیرا با گذشت زمان پوسیده می شود و بر اثر تابش نور خورشید کیفیت و رنگ اولیه شان تغییر می کند. بهترین جنس برای بالکن، پلی اتیلن است. پلی اتلین ماده ای با مقاومت بالاست که در فضای باز نیز دچار مشکل نمی شود. این جنس با پلاستیک کمی متفاوت است و کیفیت بالاتری دارد.

         

میز سوارز یکی از انتخاب های مناسب برای بالکن است. ترکیب میز سوارز با صندلی پایه استیل بسیار شیک و زیبا می شود. میز سوارز به دلیل خاصیت نورانی بودنی که دارد نور مورد نیاز بالکن را در شب تامین می کند. میز سوارز قابلیت تغییر نور به 16 رنگ مختلف را دارد و میتوانید نور آن را به کمک ریموت کنترل بر روی رنگ مورد علاقه خود ثابت نگه دارید. اگر فضای بالکن شما کوچیک تر از آن است که بتوانید از میز سوارز استفاده کنید، نشیمن باکس بهترین جایگزین برای شماست. نشیمن باکس به عنوان میز نیز قابل استفاده است. بنابراین اگر 2 نفر هستید، 3 نشیمن باکس تهیه کنید و از یکی از آنها به عنوان میز استفاده کنید. نشیمن باکس به عنوان زیرپایی نیز قابل استفاده است بنابراین با تهیه این محصول میتوانید از چند کاربرد آن استفاده کنید. نشیمن باکس دارای دو مدل نورانی و غیر نورانی است اما برای بالکن بهتر است از نشیمن باکس نورانی استفاده کنید زیرا در شب نمای زیبایی را ایجاد می کند.

                

به کمک گیاهان حریم خصوصی ایجاد کنید
معمولا در همه جای دنیا بالکن ها و آپارتمان ها تقریبا نزدیک به هم هستند و گاهی اوقات احساس می-کنیم که در بالکن حریم خصوصی نداریم زیرا از اطراف کاملا داخل خانه دیده می شود. بعضی افراد برای پوشاندن بالکن از حصیر، پرده و یا چیزهای دیگری استفاده می کنند که ظاهر زیبایی ندارد و دیگر قدیمی شده است. برای ایجاد حریم خصوصی در بالکن می توانید به راحتی از گیاهان استفاده کنید. با قراردهی چند گلدان مستطیل همچون «گلدان مکعب مستطیل» که در دو مدل نورانی و غیرنورانی موجود است و یا «گلدان سینوسی» در اطراف بالکن می توانید برای خود حریم خصوصی ایجاد کنید. هرچقدر گیاهان بلندتر و با شاخ و برگ بیشتری باشند، بهتر می توانند بالکن را بپوشانند. در نظر داشته باشید که گیاهانی که در بالکن استفاده می کنید باید مقاوم باشند و مناسب فضای بالکن باشند بهترین گزینه استفاده از گیاهان رونده است که بعد از مدتی تمام قسمت های مورد نظر را به خوبی می پوشاند.

          

دیوارها را فراموش نکنید!
هرچقدر بیشتر از گیاهان استفاده کنید فضای زیباتری را ایجاد کرده اید. اگر به اندازه کافی برای ایجاد حصار از گیاهان استفاده کرده اید می توانید از المان های دیگر برای تزیین دیوار همچون مکرومه و یا یک تابلوی نقاشی زیبا استفاده کنید و یا یک رنگ زیبا برای دیوار انتخاب کنید. اگر تصمیم دارید به روش دیگری برای خود حریم خصوصی ایجاد کنید و یا نیازی برای این کار نمی بینید، دیوارها را با گیاهان تزیین کنید. برای اینکار می توانید از گلدان های زیبا در سایزهای مختلف با قابلیت نورانی شدن استفاده کنید. نصب چند باکس قفسه ای بر روی دیوار بالکن نیز پیشنهاد جذابی است که هرگز از نتیجه آن خسته نخواهید شد.

                 

نتیجه گیری
امروزه خانه های کوچک باعث شده اند تا از تمام فضاهای خانه به بهترین شکل استفاده کنید. بالکن علاوه بر اینکه جایی برای پهن کردن لباس هاست کاربرد دیگری نیز دارد. اگر به آن سر و سامان دهید می تواند یک فضای دنج برای کتاب خواندن و نوشیدن چای عصر و صبحانه باشد. بنابراین در این مقاله سعی کردم به روش هایی اشاره کنیم تا بتوانید تغییراتی در بالکن ایجاد کنید و آن را به فضایی دنج تبدیل کنید. همانطور که اشاره شد یکی از مهمترین نکته هایی که در انتخاب وسایل مورد نیاز بالکن باید به آن اشاره کنید جنس میز و صندلی است. پلی اتیلن بهترین انتخاب برای بالکن می-باشد زیرا ضدآب و ضدضربه است و مقاومت بالایی در برابر فشار، تغییرات آب و هوایی و تابش مستقیم نور خورشید دارد. بنابراین پیشنهاد ما به شما استفاده از «میز سوارز کمر باریک گرد»، «میز سوارز کمر باریک مربع»، «میز افراجم»، «میز سوارز عمیق»، «میز سوارز سکه ای»، «نشیمن باکس»، «گلدان های نورانی» و... است.

 

 

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...