logo-samandehi

اهمیت وسایل تزیینی در دکوراسیون داخلی

21 تیر 1400

وسایل تزیینی یکی از آن المان هایی است که هنگام طراحی مجدد خانه، صرف نظر از کوچک یا بزرگ آن باید بهش توجه کرد. بدون لوازم دکوری حتی اگر خانه را به بهترین شکل چیده باشید، دکوراسیون خانه بی روح و خسته کننده به نظر می رسد. لوازم تزیینی در خانه را به عنوان یک مزیت در نظر بگیرید. اگر از آنها استفاده کنید به خانه جزئیات اضافه کرده اید و باعث ایجاد زیبایی بصری می شوید. لوازم تزیینی ابزارهای قدرتمندی هستند که در اینجا اهمیت استفاده از آنها اشاره می کنیم.

• آنها با اضافه کردن بافت، رنگ، فرم و گاهی اوقات نور، به محیط شما روح می بخشند.
• همه لوازم های تزیینی بدون کاربرد نیستند. بعضی از آنها همچون گلدان های نورانی و غیر نورانی، کتاب ها، ظروف و آباژورها علاوه بر تزیینی بودن کاربردی نیز هستند.
• لوازم تزیینی باعث ایجاد هماهنگی بین اجزای خانه می شود.

                   

لوازم تزیینی بخش مهمی از خانه است. آنها بازتابی از انتخاب ها، علایق و حتی شخصیت شما هستند. در حین تزئین باید اطمینان حاصل کنید که کالاهایی که خریداری می کنید از جذابیت بصری برخوردار باشند.

میدونید چه چیزی باعث می شود تا لوازم تزیینی گیرا به نظر بیایند؟ شکل و فرم آنهاست که باعث جذاب بنظر رسیدن آنها می شود. وقتی در حال چیدن المان های دکوراتیو در خانه هستید، به راحتی می توانید با اضافه کردن لوازم تزیینی آن مکان را مخصوص خودتان کنید. لوازم تزیینی رو با توجه به سلیقه شخصی خود انتخاب کنید. یکی از راه های مناسب برای این کار استفاده از محصولات نورانی و چند رنگ است زیرا ممکن است به مرور زمان سلیقه شما تغییر کند. اگر محصولات نورانی 16 رنگ را تهیه کنید، به راحتی می توانید از آن در زمان های مختلف و مکان های متفاوت استفاده کنید به نحوی که هیچوقت خسته کننده و تکراری نشود.

                      

دکوراسیون خانه را شخصی سازی کنید
استفاده از وسایل شخصی باعث می شود که بیشتر حس خانه به شما دست بدهد. اگر علاقه ای به چسباندن عکس های خانوادگی بر روی دیوار ندارید می توانید راه های دیگری را برای تزیین خانه در نظر بگیرید. سوغات ها بهترین مثال برای شخصی سازی دکوراسیون خانه هستند. نصب باکس های قفسه ای بر روی دیوار یکی از کارهایی است که میتوانید از آن استفاده کنید. به کمک باکس های قفسه ای یک گرین وال درست کنید و یا کتاب های پراکنده خودتان را در شلف قرار دهید. برای تزیین اتاق خواب از توپ نورانی و یا ساعت های فانتزی استفاده کنید. توپ نورانی هم یک المان تزیینی است و هم به عنوان چراغ خواب قابل استفاده می باشد. سعی کنید از تمام لوازم تزیینی که به شما تعلق دارد و حس خوبی بهتان القا می کند استفاده کنید.

            

لوازم تزیینی انعکاسی از شخصت شماست
دکوراسیون خانه فراتر از انتخاب رنگ مبلمان و ترسیم نقشه است. یک خانه حتی اگر بهترین رنگ دیوار و نقشه را داشته باشد باز هم بدون وسایل بی معنی است و حس خانه به شما نمیدهد. این شما هستید که تک تک وسایل را انتخاب می کند و در جای مشخص قرار می دهید. انتخاب های شما انعکاسی از شخصیت شماست بنابراین اهمیت زیادی دارد. به همین خاطر است که برخی از اشخاص علاقه ای ندارند تا دکوراسیون خانه شان را به یک طراح بسپارند زیرا به دلشان نمی نشیند و میخواهد تمام جزئیات را به سلیقه خودشان انتخاب کنند.

           

نشیمن باکس در اکسسوری
شاید در نگاه اول نشیمن باکس به عنوان یه اکسسوری بنظر نرسد اما اینگونه نیست. نشیمن باکس تنها به عنوان صندلی کاربرد ندارد بلکه استفاده های دیگری همچون میز پاتختی، زیرپایی، میز عسلی، میز و... نیز دارد. نشیمن های نورانی به عنوان یک المان تزیینی و اکسسوری نیز قابل استفاده هستند. نشیمن باکس برای هر خانه ای لازم است زیرا میتوانید از آن به عنوان چهارپایه نیز استفاده کنید و به کمک آن لوازمی که در بلندی قرار گرفته اند و به آن دسترسی ندارید را بردارید. نشیمن باکس های آذین پلی نور ضدآب هستند و قابلیت تغییر نور به 16 رنگ مختلف را دارند. درضمن ریتم تغییر نور آن به کمک ریموت کنترل به 4 ریتم متفاوت تنظیم می شود. بنابراین می توانید به راحتی رنگ نور آن را با دکوراسیون خود هماهنگ کنید. نشیمن باکس برای اتاق کودکان یک گزینه مناسب است و آنها را از تاریکی شب نجات می دهد.

                

آینه های تزئینی
اگر به طراحی داخلی کاخ ها و قصرها دقت کرده باشید یکی از المان هایی که حتما به چشمتان می خورد آینه های بزرگ است. استفاده از آینه تغییر بسزایی در زیبایی فضای خانه می گذارد. در چند سال اخیر آینه های متنوع و زیبایی به بازار آمده است که یکی از آنها آینه با قاب نورانی پلی اتیلن است. قاب نورانی جلوه زیبای آینه را چند برابر می کند و رنگ نور آن به 16 رنگ تغییر می کند. آینه های دیگری در اشکال مختلف دایره، لوزی، ستاره و... موجود است که می توانید از بازار تهیه کنید و یا سفارش دهید تا برایتان بسازند. به هر حال استفاده از آینه را در دکوراسیون داخلی فراموش نکنید زیرا جزو اکسسوری است و تاثیر زیادی بر روی زیبایی بصری خانه می گذارد.

                  

گلدان نورانی و گیاهان تزیینی
هر خانه ای که از نظر دکوراسیون داخلی نظر شما را به خود جلب کرده است بدون شک در آن گل و گیاه نیز وجود دارد. گل و گیاهان به فضای خانه جان می دهند و بر روی روحیه تاثیر بسیار مثبتی می گذارند. یکی از چیزهایی که باید در انتخاب آن سلیقه به خرج دهید گلدان است. گلدان می تواند زیبایی گیاه شما را بیشتر نشان دهد و یک المان تزیینی مهم به حساب می آید. گلدان های نورانی نسبت به گلدان های معمولی مزیت های بسیاری دارند. این گلدان ها از بهترین مواد اولیه تولید شده اند و کیفیت بسیار بالایی دارند. در مقاله های قبلی به این نکته اشاره کرده ایم که گلدان نورانی علاوه بر زیبایی بصری بر روی رشد گیاه نیز تاثیر می گذارد. بنابراین میتوانید به جای استفاده از گلدان های تکراری و شکننده از گلدان های پلی اتیلن و نورانی استفاده کنید.

                 

نتیجه گیری
وسایل تزیینی نقش اساسی در دکوراسیون داخلی دارند و حتما باید در تزیین خانه از آنها استفاده کرد. المان های تزیینی همچون توپ نورانی، گلدان های نورانی و چند رنگ، نشیمن باکس، باکس نورانی آینه، مجسمه، کوسن، شمع و ... را باید هوشمندانه در دکوراسیون داخلی به کار ببرید و خانه را شخصی سازی کنید. طراحی داخلی خانه انعکاسی از شخصیت شماست بنابراین باید در انتخاب تک تک اجزاء دقت کنید و هارمونی بین رنگ ها و اشکال را در نظر بگیرید.

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...