logo-samandehi

بهترین مبلمان و صندلی برای فضای باز

20 تیر 1400

صندلی جزو وسایل ضروری برای هر فضای باز و بسته است. هنگام انتخاب صندلی و مبلمان باید به ویژگی های مختلفی توجه کنیم. مخصوصا اگر قرار باشد از آنها در فضای باز استفاده کنیم. یکی از مهمترین ویژگی هایی که باید بهش توجه کنیم دوام و مقاومت مبلمان و صندلی است. قبل از خرید باید به این موارد توجه کنیم تا بعد از مدت کوتاهی مجبور به تهیه دوباره آنها نشویم. صندلی و مبلمان های زیادی در بازار وجود دارند که میتوانید از بین آنها گزینه مورد نظرتان را تهیه کنید. در این مقاله درباره این صحبت می کنیم که چرا باید صندلی و مبلمان پلاستیکی خریداری کنید و مزیت اونها نسبت به صندلی و مبل های دیگر چیست.

                   

اهمیت وزن مبلمان و صندلی
حمل و نقل مبل و صندلی بسیار مهم است. به همین خاطر زیر پایه های بعضی از صندلی ها چرخ قرار داده می‌شود. بنابراین هنگام انتخاب مبل و صندلی باید به وزن آن دقت کنید. مبل و صندلی های ساخته شده از فلز معمولا وزن بالایی دارند و شما را هنگام جا به جایی دچار دردسر می‌کنند. وزن مبل و صندلی چوبی کمتر از فلزی است اما همچنان سنگین است. به خصوص اگر در ساخت آن از چوب مرغوب استفاده شده باشد. یکی از کم وزن ترین انواع صندلی ها، پلاستیکی است. مطمئن نمونه های صندلی های پلاستیکی را زیاد دیده اید. این صندلی ها به دلیل وزن سبک و مقاومت بالایی که دارند بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته‌اند. اما مبل و صندلی های تولید شده توسط مجتمع پلاستیک طبرستان از جنس پلی اتیلن هستند و کمی سنگین تر از صندلی های پلاستیکی توخالی هستند. پلی اتیلن مقاومت بالاتری نسبت به پلاستیک دارد اما از نظر ظاهر بسیار شبیه به هم هستند. صندلی و مبلمان پلی اتیلن وزن استانداردی دارد و وزن متعادل آن باعث می‌شود تا در برابر بادهای شدید مقاوم باشد و به راحتی جا به جا نشود. این محصولات مناسب استفاده در فضای باز و بسته هستند و از کیفیت بالایی برخوردارند. برای مثال وزن «صندلی پایه استیل» ۷ کیلوگرم است. نه آنقدر سبک که با یک ضربه کوچک به زمین بیفتد و نه آنقدر سنگین که نتوان حملش کرد. وزن محصولات به میزان مواد استفاده شده در آن بستگی دارد. «صندلی کمر باریک بلند» ۴ کیلوگرم وزن دارد و جا به جایی آن آسانتر است. قبل از انتخاب گزینه مورد نظر به وزن آن توجه کنید تا هنگام جا به جایی آن از خریدتان پشیمان نشوید.

      

صندلی و مبلمان مناسب فضای باز
طول عمر مبلمان و صندلی بستگی به جنس آن دارد. هر چه مواد مورد استفاده در آن با کیفیت تر باشد، مقاومت و دوام آن بیشتر است. اما بیشتر آنها مناسب استفاده در فضای بسته هستند و در صورت استفاده از آنها در فضای باز زودتر دچار مشکل می‌شوند. یکی از انواع مبلمان و صندلی که مناسب استفاده در فضای باز است و با زمان دچار مشکل نمی‌شود پلی اتیلن است. صندلی و مبلمان های پلاستیکی بسیار مناسب فضای باز، باغ، حیاط، بالکن، سالن های روباز و... هستند. آنها در برابر آب و ضربه مقاومند و در صورت قرارگیری در معرض رطوبت و آفتاب دچار مشکل نمی‌شوند و تغییر شکل نمی‌دهند. صندلی و مبلمان چوبی اگرچه ظاهر زیبایی دارد اما در صورتیکه در معرض رطوبت و باران قرار بگیرد شکل خود را از دست می‌دهد و دچار پوسیدگی می‌شود. مبلمان و صندلی فلزی نیز ممکن است دچار زنگ زدگی و رنگ پریدگی شود که باعث می‌شود ارزشش را از دست بدهد و ظاهرش تغییر کند. بنابراین اگر دنبال یک انتخاب اقتصادی و با دوام برای فضای باز می‌گردید، صندلی و مبلمان پلی اتیلن بسیار مناسب است.

                    

زیبایی و طراحی متفاوت
نمیتوان زیبایی مبلمان و صندلی چوبی را انکار کرد اما محصولات چوبی را در همه جا پیدا میکنید و کمی تکراری شده‌اند. این اتفاق کمتر برای صندلی و مبلمان فلزی افتاده است اما دست کمی از جنس چوبی ندارد. اما اگر به دنبال یک مبلمان و صندلی خاص و متفاوت می‌گردید که نمونه آن را در جای دیگری ندیده باشید، راه را درست آمدید. صندلی و مبلمان آذین پلی نور علاوه بر مزایای گفته شده قابلیت نورانی شدن دارند و رنگ نور آنها به ۱۶ رنگ مختلف تغییر پیدا می‌کند. ریتم تغییر نور محصولات را میتوانید به کمک ریموت کنترل به ۴ ریتم مختلف تنظیم کنید. طراحی این محصولات بسیار ظریف و زیباست و نورانی بودن آن باعث شده است تا به محصولی متفاوت تبدیل شود.

                       

مقاوم همچون سنگ
میز و مبلمان خوب باید قابلیت تحمل وزن بالا را داشته باشد و افراد سنگین وزن نباید هنگام نشستن بر روی آن نگران شکسته شدن آن باشند. بعضی از مبلمان و صندلی ها به دلیل اینکه به کمک پیچ و مهره به هم وصل شده اند، بعد از مدتی مقاومت اولیه خود را از دست می‌دهند و ممکن است از هم جدا شوند. نکته دیگر پوسیدگی آنان است. محصولات چوبی در صورت قرارگیری در معرض آفتاب و رطوبت دچار پوسیدگی می‌شوند. این محصولات شاید از نظر ظاهر تغییر چندانی نکنند اما از داخل پوک می‌شوند و مقاومت اولیه خود را از دست می‌دهند. بنابراین نمیتوان به صندلی های چوبی موجود در فضای باز اعتماد کرد زیرا هر لحظه ممکن است بشکند و شما را دچار مشکل کند.

              

یکی از انواع مبلمان و صندلی که همچون سنگ مقاوم است و میتواند در فضای باز نیز مورد استفاده قرار بگیرد، جنس پلی اتیلن است. نکته اول درباره مبلمان و صندلی آذین پلی نور، یک تکه بودن آنها است. این محصولات از قسمت های جداگانه تشکیل نشده‌اند و همین امر باعث میشود که حتی بعد از سالیان سال استفاده نیز دچار مشکل نشوند زیرا هیچ پیچ و مهره ای در ساخت آنان استفاده نشده است. علاوه بر این، جنس اصلی و ماده اولیه با کیفیت این محصولات است که بسیار مقاوم هستند و حتی قابلیت تحمل چند تن را دارند. میتوانید ویدیو تست مقاومت محصولات آذین پلی نور که وزن یک ماشین را تحمل کرده‌اند در شبکه مجازی مشاهده کنید. بنابراین خیالتان از بابت مقاومت مبلمان و صندلی های پلی اتیلن راحت باشد.

                   

نتیجه گیری
با توجه به بررسی های انجام شده، مبلمان و صندلی ساخته شده از پلی اتیلن برای فضای باز مناسب تر هستند. زیرا مقاومت بالایی دارند، طراحی آنها خاص است و در برابر نور خورشید و رطوبت دچار مشکل نمی شوند. مبلمان و صندلی آذین پلی نور قابلیت نورانی شدن دارند و این از بارزترین ویژگی آنها است زیرا نمونه آن را نمیتوانید پیدا کنید. آذین پلی نور به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده المان های نورانی و غیرنورانی در خاورمیانه است و این محصولات را با کیفیت بالا در ایران تولید می کند. محصولات متنوع آذین پلی نور را میتوانید در سایت مشاهده کنید و برای اطلاع از جزئیات با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...