logo-samandehi

چطور با 7 قدم خانه مان را شبیه به هتل کنیم؟

2 تیر 1400

               
تا به حال به این فکر کرده اید که چرا اتاق های هتل انقدر برای ما دلنشین و دوست داشتنی هستند؟ همه ما حداقل یکبار حس ورود به اتاق هتل، پرتاب کردن کیف و چمدان و افتادن بر روی تخت تمیز با ملحفه های سفید و نرم را تجربه کرده ایم. گاهی اوقات افراد در هتل های خوب اقامت می کنند و در نهایت چنان عاشق اتاق ها می شوند که در آخر آرزو می کنند بتوانند خانه هایشان را به زیبایی هتل طراحی کنند. خبر خوب این است که میتوانید به راحتی به هدفتان دست پیدا کنید و اتاقتان را همچون یک هتل چند ستاره طراحی کنید. نکاتی که در اینجا آوردیم به شما کمک می کنند تا اوقات خوش و لذت بخشی را در خانه خودتان سپری کنید و هر وقت در اتاقتان را باز کردید حس یک هتل لوکس و شیک به شما دست دهد. صرف نظر از بودجه ای که دارید، تنها چند قدم برای دستیابی به یک سبک زندگی مجلل فاصله دارید. پس با ما همراه باشید

             

1. از یک پالت رنگی خنثی استفاده کنید
اگر زیاد اهل سفر باشید و به هتل های مختلفی سر زده باشید مطمئنن دیده اید که رنگ بیشتر هتل های لوکس خنثی است. استفاده از یک پالت رنگ خنثی باعث می شود شما حس کنید که در یک هتل لوکس زندگی می کنید. رایج ترین رنگی که هتل ها از آن استفاده می کنند رنگ سفید است که مورد پسند بسیاری از افراد هم قرار میگیرد. سفید باعث ایجاد حس آرامش در افراد میشود. میتوانید از رنگ سفید در اتاق خواب استفاده کنید و یا در فصل های مختلف از رنگ های خنثی دیگری همچون بژ، قهوه ای، طوسی و آبی روشن استفاده کنید. اول از انتخاب رنگ دیوارها شروع کنید و کم کم المان های دیگر خانه همچون مبلمان را با دیوارها هماهنگ کنید.

       

2. تخت خواب؛ پادشاه اتاق خواب
اصلی ترین المان در اتاق خواب، تخت خواب است. وقتی وارد اتاق هتل می شوید، اولین چیزی که نظرتان را جلب می¬کند تخت خواب است. اگر می خواهید خانه تان را شبیه به هتل کنید و خواب راحتی داشته باشید، باید در انتخاب تخت خواب دقت کنید و جیبتان را شل کنید. تخت خواب چیزی نیست که در خرید آن عجله کنید و برای تهیه آن بودجه کمی را در نظر بگیرید. حداقل 8 ساعت از شبانه روز را در تخت خواب به سر میبریم. بنابراین باید از تشک و بالشتی راحت و استاندارد استفاده کنیم تا بتوانیم خواب باکیفیتی داشته باشیم و خودمان را برای داشتن یک زندگی ایده آل آماده کنیم.

              

3. ملحفه مرتب و بالشت های ردیف
از کودکی به اجبار خانواده مجبور به مرتب کردن تخت خواب بودیم اما هیچوقت این کار را با دل و جان انجام نداده ایم. از این به بعد این کار را به خاطر خودتان انجام دهید. وقتی خسته از سرکار برمی گردید، هیچ چیزی مثل یک تخت خواب تمیز و مرتب شما را خوشحال نمی کند. اگر میخواهید حس هتل به شما القا شود باید از کارهای آنها همچون ملحفه های مرتب شده و بالشت ای ردیف تقلید کنید. برای انجام این کار نیاز به انرژی و زمان زیادی ندارید. تنها کافیست این کار را به عادت تبدیل کنید و بدون مرتب کردن تخت از خانه خارج نشوید.

                

4. از گل های مرتب و تازه استفاده کنید
همه سوئیت ها و هتل های باکیفیت از گل های تازه در اتاق استفاده می کنند. یکی از وظایف هر روزه کارکنان هتل، قراردهی گل های تازه در اتاق است. این کار روشی عالی برای استفاده از زیبایی های فضای بیرون در فضای داخلی اتاق است. سعی کنید استفاده از گل های تازه را در خانه به یک روتین تبدیل کنید. استفاه از گل و گیاه باعث افزایش روحیه و احساس شادی در انسان می شود. از گل های مصنوعی استفاده نکنید زیرا کارایی گل طبیعی را ندارند و از مد افتاده اند.

         

5. از پرده های بلند استفاده کنید
پرده های هتل معمولا به طور کامل از ورود نور خورشید به داخل اتاق جلوگیری می کنند. دلیل آن استفاده از پرده های مناسب و بلند است. انتخاب پرده اهمیت زیادی در دکوراسیون دارد و جلوه بسیار خاصی به اتاق می بخشد. بزرگ بودن پرده باعث لوکس به نظر رسیدن اتاق می شود. اگر در انتخاب پرده دچار خطا شوید ممکن است تمام زحماتتان هدر برود و دیگر به نتیجه مورد نظر نرسید.

       

6. ملحفه سفید را فراموش نکنید
تمام هتل های لوکس از ملحفه های سفید استفاده می کنند. این رنگ به دلیل روشن بودن کثیفی را نشان می دهد و بسیار بهداشتی است. اگر می خواهید خانه تان شبیه به هتل های 5 ستاره شود باید از ملحفه های سفید استفاده کنید. رنگ سفید به راحتی با سایر رنگ ها هماهنگ می شود و در این مورد با مشکل مواجه نخواهید شد.

    

7. رایحه مطبوع؛ حس خوب
وقتی وارد اتاق هتل می شوید بوی مطبوع و پاکیزگی به مشامتان می خورد. شما باید سعی کنید تجربه مشابهی را همچون هتل برای خودتان ایجاد کنید. بدون اینکه از خانه خارج شوید، حواس خودتان را تحریک کنید و به هتل برگردید. خانه شما نه تنها مانند یک هتل به نظر می رسد، بلکه بوی آن نیز مانند بوی هتل خواهد بود.

              

المان های غیرنورانی و هتل پسند

برای اینکه خونه رو شبیه به یک هتل کنید باید از المان های ساده و تک رنگ استفاده کنید. آذین پلی نور به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده المان های نورانی در خاورمینه، انواع محصولات نورانی و غیر نورانی رو تولید میکنه. برای داشتن یک خانه ی هتل پسند باید از المان های غیرنورانی و تک رنگ استفاده کنید. محصولاتی همچون «نشیمن باکس طرح سنگ»، «باکس قفسه ای»، «گلدان طرح لوزی»، «گلدان مربع منحنی طرح سنگ»، «گلدان لوزی طرح سنگ بلند»، «گلدان ایتالیایی بزرگ سفید»، «گلدان مربع سینوسی» و محصولات غیر نورانی دیگه استفاده کنید تا حس هتل بهتون القا بشه.

 

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...