logo-samandehi

چطور خانه را به سبک مکزیکی طراحی کنیم؟

1 تیر 1400

                     
وقتی اسم مکزیک به گوشتون میخوره یاد چی میوفتید؟ احتمالا یاد فلفل، رنگ های گرم و کاکتوس میوفتید. درسته! معماری و دکوراسیون داخلی مکزیک هم متاثر از رنگ های جسورانه و تند است. فرهنگ مردم مکزیک از بعضی جهات مثل خانواده دوست بودن اونها شبیه به ایرانی هاست و طراحی داخلی اونها هم تا حد زیادی مورد پسند ما قرار می گیره. کسانی که عاشق سبک مینیمال هستند مطمئنن از طراحی داخلی به سبک مکزیک خوششون نمیاد چون این سبک پر از رنگ های گیرا و المان های مختلف است. توی این مقاله نگاهی میندازیم به دکوراسیون داخلی به سبک مکزیکی و درباره المان های برجسته و مورد استفاده اونها صحبت می کنیم.

                   

رنگ در طراحی داخلی به سبک مکزیک
فرهنگ مکزیک از معماری گچ بری پرجنب و جوش گرفته تا غذاهای رنگارنگ، منسوجات پر زرق و برق و هنرهای محلی زنده، همگی سرشار از رنگ هستند. در بیشتر خانه ها یا هتل های مکزیک یا هر سازه ای، اولین چیزی که متوجه خواهید شد رنگ های پررنگ است. متداول ترین رنگ یافت شده در مکزیک رنگی با سایه نارنجی و قرمز است. اما همیشه نسبت طلایی (60:30:10) طراحی داخلی رو در خاطر داشته باشید. 60 درصد اتاق باید یک رنگ، 30 درصد رنگ دوم و بقیه 10 درصد باید به رنگ سوم باشد. در غیر این صورت، عدم تعادل در محیط ایجاد میشه. یک راه سریع و آسان برای متفاوت کردن منزل، استفاده از رنگ و رنگ آمیزی دیوار است. فضای داخلی یک خانه معمولی مکزیکی معمولاً با دیوارهای رنگارنگ، فرش ها، اشیاء مذهبی و انواع تزئینات پر شده است.

                  
از رنگ های غنی مانند آبی تیره، زردهای طلایی، قرمز روشن و سبزهای سر زنده در فضای اتاق استفاده کنید. وقتی نوبت به انتخاب پارچه های تزئینی می رسد، به دنبال پارچه های بافته شده در الگوهای مختلف و زیبا باشید. در خانه های مکزیکی از این عناصر به عنوان روتختی، پتو و المان زینتی استفاده میشود.

         

قرمز
قرمز در حلقه 12 تایی رنگ ها، نه مایل به زرد و نه مایل به آبی است. قرمز یکی از رایج ترین رنگ هایی است که در هنر و فرهنگ مکزیک دیده می شود. یک سوم پرچم مکزیک قرمز است، نمادی از خون ریخته شده توسط قهرمانان تاریخی. فلفل قرمز ماده اصلی مورد استفاده در غذاهای مکزیکی است و ماتادور در یک گاوبازی مکزیکی گاو را با یک شنل قرمز فریب می دهد.

        

کاشی کاری مکزیکی
دوتا کاری که باعث میشه شما نصف راه رو برید استفاده از کاشی و دیوارهای رنگی است. کاشی های مکزیکی گرما رو به هر فضایی اضافه می کنند. این کاشی ها با هزینه مقرون به صرفه ای ارائه میشن. دوست داشتنی و ماندگار هستند و بازدهی بالایی در دکوراسیون دارند. در پاسیوهای مکزیکی اغلب از کاشی های سرامیکی به رنگ های قرمز گرم، قهوه ای و مایل به قرمز استفاده میشود. اگر در خانه راه پله دارید میتونید از کاشی های متنوع به سبک مکزیکی استفاده کنید اگر نه به سلیقه خودتون از این کاشی های زیبا در قسمتی از خونه استفاده کنید و مطمئن باشید که از تصمیمتون ناراضی نخواهید بود. در اینجا چند نمونه از کاشی کاری مکزیکی رو مشاهده میکنید.

           

کاکتوس رو فراموش نکنید!

         
یکی از چیزهایی که ما رو یاد مکزیک میندازه کاتوس های بزرگ در اشکال مختلف است. حتی اگر فرصت و حوصله نگهداری از گیاهان رو ندارید، برای نگهداری از کاکتوس هیچ بهانه ای نمیتونید بیارید. این گیاه زیبا بسیار مقاوم است و در بیشتر محیط ها به خوبی رشد میکند. برای داشتن دکوراسیون داخلی به سبک مکزیکی از گیاه کاکتوس استفاده کنید و از ظاهر زیبا و قدرتمند آن لذت ببرید.

             

 وسایل قدیمی خودتون رو مکزیکی کنید!

همونطور که گفته شد مکزیکی ها در دکوراسیون خودشون از پارچه های بافت و طرح دار خیلی استفاده می کنند. بنابراین میتونید مبلمان های قدیمی و المان های غیر نورانی مثل نشیمن باکس، باکس قفسه ای و دیگر وسایل رو با پارچه های طرح دار و بافته شده تزئین کنید. با اینکار وسایل قدیمی خودتون رو به یک محصول جدید و مدرن تبدیل می کنید.

                

محصولات نورانی و سبک مکزیکی

مکزیکی ها دکوراسیون شلوغ و رنگارنگ رو می پسندند بنابراین استفاده از محصولات نورانی آذین پلی نور میتونه گزینه مناسبی برای اونها باشه. آذین پلی نور اولین و بزرگترین تولیدکننده المان های نورانیست و نور اونها به 16 رنگ مختلف تغییر پیدا می کنه. ریتم تغییر نور محصولات نورانی رو میتونید به کمک ریموت کنترل به 4 ریتم مختلف تنظیم کنید. هماهنگ کردن نور محصولات به دلیل تعدد بالای اونها اصلا کار سختی نیست. برای طراحی دکوراسیون خونه به سبک مکزیکی میتونید از «نشیمن باکس نورانی»، «گلدان سینوسی»، «گلدان افراجم»، «گلدان آنتیک»، «گلدان مربع منحنی»، «صندلی افراجم»، «نشیمن باکس هلال»، «گلدان مکعب مستطیل»، «گلدان ایستاده» و دیگر محصولات نورانی آذین پلی نور استفاده کنید.

 

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...