logo-samandehi

چطوری یک مهمونی در فضای باز برگزار کنیم؟

23 فروردین 1400

چطوری یک مهمونی در فضای باز برگزار کنیم؟
دفعه بعدی که تصمیم به برپایی مهمونی گرفتید، میتونید اون رو توی فضای باز برگزار کنید. این مدل مهمونی ها معمولا توی ایران زیاد رایج نیستند اما اگر امتحانش کنید مطمئنن عاشقش میشید و بازم تکرارش میکنید. با نزدیک شدن به ماه های گرمتر، لذت غذا خوردن و لذت بردن از آب و هوای مطبوع رو در کنار افراد مورد علاقتون از دست ندید. اگر خانه ی ویلایی دارید میتونید اینکار رو در حیاط انجام بدید وگرنه بالا پشت بام یا پارک نزدیک خانه هم حال و هوای خودش رو داره. فقط به یاد داشته باشید که اینکار رو با مهمان های رسمی و جدید انجام ندید چون امکان داره اون رو توهین تلقی کنند. منظور ما جمع های دوستانه و صمیمی است. در این مقاله بهتون کمک میکنیم تا یک مهمانی در فضای باز برگزار کنید و این خاطره رو برای همیشه در ذهن دوستان و عزیزانتون ثبت کنید.

لیست تهیه کنید
یک لیست از کارهایی که قراره انجام بدید و چیزهایی که نیاز دارید تهیه کنید. تهیه لیست به شما کمک میکنه که راحت تر برنامه ریزی کنید و چیزی رو از قلم نندازید. لیستتون رو جوری بنویسید که قابل تغییر وجا به جایی باشه.

      

متفاوت دعوت کنید
معمولا برای دعوت مهمان ها باهاشون تماس میگیریم و میخوایم که توی یک روز و ساعت مشخصی به مهمانی بیان. اینبار میتونیم با تماس تصویری، پیام صوتی یا یک پیام ساده اینکار رو انجام بدیم. یادتون نره به مهمان هاتون بگید که مهمانی قراره توی فضای باز برگزار شه. شاید نیاز داشته باشن لباس یا وسیله خاصی رو همراه خودشون بیارن.

بیشتر گپ بزنید و آزادتر انتخاب کنید
بیشترین وقت صاحب مهمانی صرف آماده سازی، پهن کردن و جمع کردن میز میشه. این به این معناست که صاحب خانه زیاد فرصت وقت گذرانی با مهمان ها رو نداره و بیشتر سرگرم پذیرایی و خدمت رسانیه. اگر غذا رو سلف سرویس کنید و قبل از رسیدن مهمان ها میز رو آماده کنید و انواع غذا ها رو روی آن قرار بدید، مهمان ها میتونند هر وقت که دلشون خواست غذاشون رو میل کنند و اینکار زحمت صاحب خانه رو کمتر میکنه. توی اینجور مهمونی ها بیشتر فرصت میکنید تا گپ بزنید و بازی های گروهی انجام بدید. هدف از مهمانی دور هم بودنه، نه غذا خوردن.
راهی رو برای گرم نگه داشتن غذاهای گرم در نظر داشته باشید. یک ظرف یخ کم عمق را در زیر بشقاب هایی که باید سرد نگه داشته شوند قرار بدید. برای نگهداری یخ میتونید از یخدان رومیزی آذین پلی نور استفاده کنید. چون قابلیت نورانی شدن دارند و اگر احیانا از دستتون بیوفتن نمیشکنن و در برابر ضربه مقاومند.

سطل آشغال و ظرف های کثیف
به هیچ عنوان از ظرف های یکبار مصرف پلاستیکی استفاده نکنید. اگر میخواید زحمت شستن ظرف رو کم کنید، میتونید از ظرف های کاغذی استفاده کنید. حداقل یک سطل زباله در دسترس قرار بدید و قبل از پر شدن اون رو خالی کنید.

صندلی برای مهمانی در فضای باز
به اندازه کافی صندلی برای مهمانان فراهم کنید. به منظور حمل آسانتر میتونید از نشیمن باکس های آذین پلی نور یا صندلی های تاشو استفاده کنید. یک پتو یا زیر انداز هم به همراه خودتون داشته باشید برای کسانی که مایل به نشستن بر روی زمین هستند.

سایه بان و نور
اگر در طول روز یک مهمانی در فضای باز برگزار می کنید مکان هایی با سایه بان در نظر بگیرید تا مهمانان شما از آفتاب مستقیم در امان باشند. برای اینکار میتونید از چتر یا چادر هم استفاده کنید. یک مهمانی شبانه در فضای باز به نور زیادی نیاز داره. اما لزوماً نباید خیلی روشن باشه. باید در حدی باشه که مهمان های شما بتونند برای جابجایی و گفتگو با دیگران به اندازه کافی ببیند. برای تامین نور میتونید از چراغ های رشته ای، فانوس ها، شمع ها، محصولات نورانی همچون میز سوارز، میز غذا خوری نورانی و سایر محصولات آذین پلی نور استفاده کنید.

فعالیت ها
وقتی مهمانان خودتون رو دعوت کردین باید از فعالیت های مورد علاقه اونها هم با خبر بشید. بعضی ها مکالمه ساده و گوش دادن به یک موسیقی آرام رو به هر چیزی ترجیح میدن. اما اگر جمع پر انرژی و دوستانه ای دارید، میتونید بازی ها و فعالیت های مختلفی رو در نظر بگیرید. اگر بچه ها در مهمانی شما حضور دارند، مطمئن بشید که فعالیت های زیادی برای اونها ترتیب دادید.

لذت ببرید
سعی کنید از کنار هم بودن وفضای باز لذت ببرید. اگر به شما خوش بگذرد مطمئنا مهمانان شما هم لذت برده اند. مهمانی در فضای باز فقط مختص سیزده به در نیست. هر از گاهی میتونید مهمانی های خودتون رو در فضای باز برگزار کنید و از طبیعت لذت ببرید.

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...