logo-samandehi

روز جهانی جشن و پارتی

14 فروردین 1400

 روز جهانی جشن و پارتی
اولین روز بعد از تعطیلات نوروز یعنی 14 فروردین، روز جهانی جشن و پارتیه. روزی که مردم جهان برای جشن گرفتن دور هم جمع میشن. اما امسال سالی متفاوته و بخاطر همه گیر شدن ویروس کرونا این جشن طور دیگری برگزار میشه. این روز نشاندهنده اینه که صلح نقطه مقابل جنگ نیست. بلکه در نبود جنگ اتفاق میوفته. در واقع نقطه مقابل جنگ، جشن و پارتیه. هدف اصلی روز جهانی جشن و پارتی، برگزاری یک جشن جهانی برای شاد بودن و برپایی شادی سراسریه. توی این مطلب از تاریخچه روز جهانی جشن و پارتی میگیم و چندتا پیشنهاد برای این روز براتون داریم.

تاریخچه روز جهانی جشن و پارتی
رمان پرواز، یک رمان داستانی ساخته وانا بونتاست که در سال 1995 منتشر شد. این رمان با یک جشن جهانی هماهنگ که در 3 آوریل 2000 برگزار میشه، به پایان رسید. این جشن الهام بخش روز جهانی شادی شد. توی زندگی واقعی، مردم از این رمان الهام گرفتند و اولین بار روز جهانی جشن و پارتی رو در سال 1996 توسط افراد و سازمانهای مختلف جشن گرفتن. امروزه برای مهمانی و جشن گرفتن حتما نیازی نیست که با هم باشید یا حتی در یک کشور باشید. برنامه های تماس ویدیویی به ما این امکان رو میدن تا با افراد مختلف دور هم جمع بشیم و جشن های مجازی داشته باشیم. این به این معناست که توی این روزها روز جهانی جشن میتونه حتی بین المللی تر هم باشه چون به افراد از نقاط مختلف جهان اجازه میده تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این امکان از راه دور و به کمک اینترنت قابل اجراست و مزایای خودش رو داره. این گردهمایی ها میتونن جشن های سازمان یافته کوچک و یا بزرگ باشن.

چجوری این روز رو جشن بگیریم؟
3 آوریل، برای ایرانیان اولین روز کاری بعد از تعطیلات عید به حساب میاد اما هنوز جشن و شادی تموم نشده. امروز رو توی تمام دنیا جشن میگیرن. شا هم میتونید هر کجای دنیا که هستید، با خانواده و دوستاتون یک دورهمی کوچیک تشکیل بدین و یک جشن ساده بگیرید. بیاید توی این روز یک دورهمی متفاوت داشته باشید و یکم از تم همیشگی مهمونی ها که برنامه شام و نهار هست بیرون بیاید. ما چندتا پیشنهاد برای این روز داریم که امیدواریم کمکتون بکنه و بتونید توی این روز لذت ببرید.

فیلم تماشا کنید: یک فیلم (ترجیحا کمدی) انتخاب کنید و همگی با هم تماشا کنید. میتونید این کار رو به صورت آنلاین انجام بدید و باهم یک فیلم رو تماشا کنید. پف فیل و خوراکی ها رو آماده کنید و دو ساعت بدون دغدغه و فکر، خودتون رو مشغول دیدن فیلم کنید.

بازی کنید: بازی های آنلاین زیادی هستند که میتونید از راه دور با هم انجام بدید. یک بازی خوب پیدا کنید و حرفیتون رو وارد یک چالش هیجان انگیز کنید. یکی از بازی هایی که هم به صورت آنلاین و هم آفلاین میتونید بازی کنید، اسم فامیله. اگر کنار هم نیستید، فقط کافیه آنلاین بشید و از طریق تماس تلفنی بازی رو شروع کنید.

جشن نقاشی: این کار شاید بچگانه بنظر بیاد اما وقتی با جمع انجام میشه خیلی جالب و رقابتیه. به دو یا چند گروه تقسیم بشید و سعی کنید تا یک شئ رو نقاشی کنید. گروه مقابل باید اون چیزی که نقاشی کردید رو حدس بزنه. این کار رو تا 10 بار ادامه بدید. گروهی که امتیاز بیشتری آورده برنده بازی میشه.

دورهمی بگیرید: "غذا رو آماده کنید و صدای موسیقی رو بلند کنید". این معمولا شعار روز جهانی جشن و پارتیه. توی این روز میتونید دور هم جمع بشید و جشن بگیرید. این دورهمی میتونه به صورت آنلاین هم برگزار بشه. مهم شاد بودن و باهم بودن در این روزه. چه آنلاین و چه آفلاین.

چگونه برگزار کردن این روز به عهده خودتونه. شاد بودن از نظر هر کسی معنای متفاوتی داره اما نشانه های جشن همیشه یکسان بوده. در همه ی جشن ها استفاده از المان های نوری ، موسیقی، غذا و نوشیدنی نشان دهنده شادی و سروره. آذین پلی نور به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده المان های نوری در خاورمیانه، بخشی از اسباب شادی رو برای شما فراهم میکنه. ما انواع محصولات دکوراتیو و محصولات نورانی لوکس رو از جنس پلی اتیلن تولید و عرضه میکنیم. برای روز جهانی جشن و پارتی، میتونید از میزهای سوارز نورانی، صندلی افراجم و مبلمان نوری ما استفاده کنید. خوراکی های مورد علاقتون رو تهیه کنید و باهم دور میز سوارز نورانی جمع بشید و از حضور هم لذت ببرید.

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...