logo-samandehi

روز جهانی شادی

30 اسفند 1399

روز جهانی شادی
بر اساس تحقیقات، ایران یک کشور جمع گراست. این یعنی ایرانیان همیشه علاقمند به جمع بودند و مفهوم «ما» برای آنها همیشه در اولویت بوده. کشورهای جمع گرا بیشتر توی مراسمات جمعی و جشن ها شرکت می کنند. دورهمی های خانوادگی ایرانی ها نشون دهنده درستی همین امره. جشن نوروز، چهارشنبه سوری، شب یلدا و تعدادی دیگه از مراسمات همگی حاکی از این هستند که ایرانیان برای شاد بودن تلاش می‌کنند. تو سال ۲۰۱۳، سازمان ملل روزی رو به اسم «روز جهانی شادی» نامگذاری کرد. این روز برای نشون دادن اهمیت شادی در زندگی انسان ها در سراسر جهان جشن گرفته میشه. شادی یک حق اولیه برای همه انسان هاست.

«آرام، آگاه و مهربون باشید»
این جمله، شعار امسال برای روز جهانی شادیه. سال جاری برای همه مردم جهان، سالی متفاوت و سخت بود. اما با آگاهی و صبر می تونیم با این چالش ها روبرو و از سختی های شرایط کم کنیم. پیشنهاد های سازمان جهانی برای روز شادی:
آرام باشید: خیلی از اتفاقات ، خارج از کنترل ما هستن. باید در مواجهه با این شرایط نفس عمیق بکشیم و روی چیزهایی تمرکز کنیم که واقعا برای ما اهمیت دارن. اینطوری میتونیم به درستی به اونها پاسخ بدیم و مشکل رو حل کنیم.
آگاه و هوشیار باشید: گرفتن تصمیمات هوشیارانه میتونه به همه ی ما کمک کنه. پس سعی کنیم تصمیمات مثبتی بگیریم، به سلامتی خودمون اهمیت بدیم و به بقیه هم تو این زمینه ها کمک کنید.
مهربون باشید: حتی اگر از هم جدا باشیم، باز هم همگی توی یک شرایط هستیم. بیاید با هم در ارتباط باشیم و اگر کسی به ما نیاز داشت، بهشون کمک کنیم.

هر کسی تعریف خاصی از شادی و راه های مختلفی برای خوشحال کردن خودش داره. به همین دلیل سنت و مراسم خاصی برای این روز تعریف نشده. شادی یعنی احساس رضایت و خوشحالی، بدون اینکه تظاهر کنیم. داشتن احساس شادی درونی، رفتار مارو با اطرافمون مشخص میکنه. پس سعی کنیم توی این روز به داشته هامون توجه کنیم و دلایلی برای شادی پیدا کنیم. این روز بهونه ی خوبی برای شاد بودن و فراموش کردن مشکلاتمونه. معمولا توی ایران استفاده از المان های نوری، تشریفات و خدمت دهی نشانه‌های جشن و شادی هستند. ما میتونیم با دور هم جمع شدن و استفاده از محصولات نورانی لوکس، این روز رو کنار عزیزانمون جشن بگیریم. آذین پلی نور به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده المان های نوری در خاورمیانه کنار شماست تا به کمک بالن های نوری، محصولات دکوراتیو و تم های مختلف، این روز رو جشن بگیریم و فارغ از طبقات اجتماعی و ملیت شاد باشیم.

اشتراک گذاری

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...